خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی یک نیاز اساسی برای اقتصاد هر شرکتی است

ارائه خدمات حسابرسی

امور اقتصادی کسب و کار، مهم‌ ترین بخشی است که صاحبان کسب و کار باید همواره برنامه‌ای برای مدیریت اصولی و صحیح آن داشته باشند. زیرا سرمایه در گردش و نقدینگی کسب و کار کاملا به اقتصاد آن وابسته است و بی‌توجهی به آن می‌ تواند یک دلیل قاطع برای ورشکستگی تلقی شود. در نتیجه صاحبان کسب و کار همواره باید به دنبال راه‌ها و شیوه‌ های مدیریت امور مالی، حسابداری و حسابرسی کسب و کار خود باشند تا بتوانند آن را در راستای افزایش درآمد پیش ببرند. یکی از بخش‌های اقتصادی بسیار مهم کسب و کارها، امور حسابرسی نام دارد.

حسابرسی

خدمات حسابرسی موسسه حسابداران خلاق

حسابرسی عملیاتی

حسابرسی عملیاتی به جهت کارایی ، اثر بخشی و صرفه اقتصادی انجام میشود . در واقع در روش عملیاتی آن فرایند ارزیابی اثر بخشی و کارایی و صرفه اقتصادی داشتن کلیه عملیات های مالی شرکت می باشد که باید توسط افراد ذیصلاح انجام شود . حسابرسی عملیاتی یکی از مهمترین انواع آن بوده و نتایج و گزارشات حاصل از ان در تصمیمات مدیریتی نقش بسیار مهمی دارد .

حسابرسی صورت‌های مالی

به دلیل اهمیت صورت های مالی در کلیه فرایند های حسابداری و حسابرسی ، بایستی کاملا تحت کنترل بوده و در بازه های زمانی مشخصی مورد ارزیابی قرار بگیرند . صورت های مالی باید دقیقا مطابق با استاندارد های حسابرسی تهیه و تنظیم شوند . برای رسیدن به این هدف افرادی که مسئول این کار هستند باید به طور کامل و دقیق به استاندارد های حسابداری مسلط باشند و این استاندارد ها را بشناسند .

حسابرسی داخلی

حسابرسی هم به صورت داخلی و هم به صورت خارج سازمانی باید انجام شود در روش داخلی آن که توسط کارشناسان انجام میشود سیستم مالی شرکت به جهت اثر بخش بودن و کیفیت مورد بررسی قرار میگیرد و در واقع نحوه استفاده از منابع مالی بررسی شده و گزارشی در این خصوص برای مدیران ارشد تنظیم و ارائه میگردد.

حسابرسی رعایتی

این نوع از حسابرسی به انجام قوانین دولتی، سیاست‌ها و کنترل داخلی در شرکت می‌پردازد و هدف آن رعایت احکام و قوانین مربوطه است.

حسابرسی قانونی

اگر مدیران و شرکا با اختلافات مالی برخورد کنند می‌توانند از حسابرسی قانونی استفاده نمایند، چرا که این حسابرسی در زمینه تقلب و خطاهای مالی فعالیت می‌کند.

ارائه گزارش

طبق بخشنامه های داخلی بانکها در صورتی که نتایج حاصل از حسابرسی مورد تایید سازمان مربوطه باشد و کلیه اسناد و مدارک مالی و مالیاتی شرکت بدون نقص یا فاقد نقص های ماژور تشخیص داده شود صاحبان مشاغل و کسب و کار می توانند با رائه این اسناد به بانکها درخواست وام و تسهیلات نمایند و از مزایای یک حسابرسی دقیق بهره مند شوند .

حسابرسی مجموعه خود را به ما بسپارید

شرکت حسابداران خلاق
پیمایش به بالا